Zasady rekrutacji beneficjentów ostatecznych projektu, ze wskazaniem sposobu oraz logistyki rekrutacji
Dobór grupy docelowej poprzedzony zostanie procesem rekrutacji. Rekrutacja prowadzona będzie etapowo w sposób ciągły. Przyjmuje się taką formę, aby zminimalizować czas oczekiwania uczestników na udział w projekcie. Długi czas oczekiwania mógłby, bowiem spowodować zniecierpliwienie i zniechęcenie do wzięcia udziału w projekcie. W tym procesie udział weźmie Zespół Wspierająco-Aktywizujący Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy w Świdnicy. Proces rekrutacji rozpocznie się działaniami przygotowawczymi, w ramach których zostanie przeprowadzona diagnoza, ocena możliwości psychofizycznych i weryfikacja możliwości udziału kandydatów w zadaniu. Beneficjenci projektu rekrutowani będą spośród członków PSONI Koło w Świdnicy z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego, Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy.
1.Grupę docelową będą stanowiły osoby, które posiadają:
- aktualne orzeczenie o niepełnosprawności,
- aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (znaczne, umiarkowane, lekki (5%)),
- orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczych,
- orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Wypełnią dokumenty rekrutacyjne oraz podpiszą zgodę na przetwarzanie danych osobowych beneficjenta ostatecznego podpisaną przez beneficjenta projektu lub rodzica/opiekuna. Rekrutacja będzie miała charakter ciągły i w trakcie trwania projektu baza danych będzie aktualizowana. Kryteria rekrutacji stanowią jasne zasady określone w regulaminie (po przeprowadzeniu wywiadów, rozmów, obserwacji), to znaczy w pierwszej kolejności rekrutowani będą:
- Wychowankowie NPS,
- Uczniowie OREW-u,
- Podopieczni ŚDS.
- Wola beneficjenta do uczestnictwa w projekcie i zgoda rodzica/opiekuna prawnego w formie oświadczenia zobowiązującego do regularnego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych projekcie,
- Ocena funkcjonowania beneficjenta i wynikająca z niej konieczność objęcia podopiecznego konkretną formą wsparcia.
Kadra projektu dokona kwalifikacji beneficjentów do udziału w zajęciach, stworzy listę rezerwową uczestników spełniających formalne warunki rekrutacji, którzy nie zakwalifikowali się do grupy beneficjentów ostatecznych projektu oraz opracuje szczegółowy harmonogram. W przypadku rezygnacji beneficjenta z udziału w zadaniu na wolne miejsce zostanie przyjęta osoba z listy rezerwowej z zachowaniem kolejności, ma to na celu zachowanie zasady równych szans oraz gwarancji ciągłości projektu.