Poprzez C-Eye, system służący do neurorehabilitacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi
i zaburzeniami rozwoju, rodzice mogą komunikować się ze swoimi dziećmi, z którymi wcześniej nie było żadnego kontaktu. To nowoczesna technologia, która polega na nawiązanie przez pacjenta kontaktu wzrokowego z treściami multimedialnymi wyświetlanymi na ekranie (obrazy, piktogramy, napisy, gry, itp.) jest to możliwe dzięki technologii śledzenia wzrokiem. Dzięki tej technologii możliwe jest rozumienie mowy biernej stymulowanie funkcji językowych i poznawczych, poprawę koncentracji i koordynacji wzrokowej, która jest źródłem nauki , zabawy i rozrywki.

Jak to działa?

Urządzenie to cztery diody zamieszczone w rogach monitora oraz rejestratora, które odbijając światło w rogówce oka są w stanie ustalić gdzie pacjent się wpatruje. Badany reaguje oczami na wyświetlane obrazy i w ten sposób jest w stanie wskazać odpowiedzi czy przekazać informacje, a lekarze mogą stwierdzić w jakim stopniu pacjent jest świadomy.

System ostatecznie wyposażono w multimedia, które stanowią gotowy do pracy materiał diagnostyczno-terapeutyczny. Dodano także możliwość umieszczania własnych treści, aby można było dostosować je do indywidualnych potrzeb użytkowników.