Otwieramy bramę do Karkonoszy w Szklarskiej Porębie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego członkowie PSONI Koło w Świdnicy w dniach od 23.08.2021r. do 27.08.2021r. byli na wycieczce                                            w Karkonoszach.

Projekt miał na celu pobudzenie aktywności społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną i z zaburzeniami psychicznymi – zagrożonych wykluczeniem społecznym, członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  Koło w Świdnicy.

Zadanie polegało na zwiększeniu aktywności społecznej poprzez edukację i aktywność turystyczno-krajoznawczą 50 osób (25 osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym 5 osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i 25 opiekunów/asystentów), którzy w ciągu 5 dniowego obozu poznali najciekawsze atrakcje Karkonoszy.

Program wycieczki był niezwykle atrakcyjny i bogaty.

Pogoda i humory dopisywały, a pan kierowca Irek bezpiecznie obwoził nas do zaplanowanych miejsc.

Zwiedziliśmy Park Dinozaurów w Szklarskiej Porębie, zażywaliśmy kąpieli w Termach Cieplickich, świetnie bawiliśmy się z Indianami i Kowbojami w miasteczku Western City w Karpaczu.

Zwiedziliśmy Świątynię Wang, Muzeum Bajek w Karpaczu oraz Hutę Szkła w Piechowicach, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle. W ostatnim dniu wycieczki wjechaliśmy gondolą na stok Gór Izerskich w Świeradowie Zdroju. 

W trakcie obozu beneficjenci byli zakwaterowani w pensjonacie Admirał w Karpaczu, gdzie zapewnione mieli śniadania i obiadokolacje.  

Wszystkie zaplanowane atrakcje Karkonoszy to „żywa lekcja geografii”. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, a te pięć dni pokazały, że „daliśmy radę” i warto podróżować                                i poznawać nowe miejsca.

Po powrocie z obozu turystyczno-krajoznawczego w siedzibie stowarzyszenia  odbędzie się we wrześniu spotkanie beneficjentów podsumowujące wyjazd połączony z konkursem plastycznym ukazującym piękno Karkonoszy.

Dziękujemy organizatorowi – Zarządowi Koła PSONI w Świdnicy oraz Urzędowi Marszałkowskiemu  Województwa Dolnośląskiego za dofinansowanie projektu.

Już planujemy następne wojaże, ale gdzie? To tajemnica.

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *