Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w ŚDS

Tegoroczne obchody 5 maja – Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami – dość kameralne, ale przypominamy sobie i innym, że JESTEŚMY!

Święto to powstało aby pokazać solidarność z osobami z niepełnosprawnościami i zaburzeniami intelektualnymi, a także uświadamiać społeczeństwo o potrzebach tych osób oraz problemach z jakimi przychodzi im się zmierzyć we współczesnym świecie.

Co roku z tej okazji odbywały się marsze, sympozja i panele dyskusyjne, jednak w trosce o bezpieczeństwo, w tym roku zrezygnowano z tradycyjnej formy na rzecz pokazania solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunami w sieci, za pośrednictwem portali społecznościowych oraz różnych platform internetowych.5 maja ustanowiono również europejskie święto jakim jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem tego święta jest pokazanie sprzeciwu wobec dyskryminacji osób z niepełno sprawnościami w życiu codziennym, pracy i w urzędach. Tego dnia nawet w najdalszych zakątkach naszego kontynentu manifestowane są tolerancja i równouprawnienie osób niepełnosprawnych.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w ŚDS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę