Projekt pn. „Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w PSONI Koło w Świdnicy - II edycja” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Rozszerzony opis projektu

Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w PSONI Koło w Świdnicy - II edycja

pfron

 

Projekt pn. „Innowacje w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną w PSONI Koło w Świdnicy - II edycja”

współfinansowany ze środków

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Termin realizacji projektu: od 01 sierpnia 2023 r. do 31 marca 2026 r.  

 

Projekt jest kontynuacją realizowanego w latach 2020 - 2023 kompleksowego wsparcia dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, w tym ze sprzężeniami. Kompleksowość polega na zastosowaniu szerokiego wachlarza wsparcia i gamy różnych form terapeutycznych z zakresu cyberrehabilitacji i animaloterapii umożliwiających adekwatną pomoc w oparciu o rzetelną analizę potrzeb.  

Jest to projekt, w którym bierze udział 60-ciu uczestników z niepełnosprawnością intelektualną oraz niepełnosprawnością sprzężoną z placówek OREW, NPS i ŚDS. W ramach projektu realizowane jest wsparcie z Animaloterapii w tym zajęcia z Hipoterapii, Onoterapii, Dogoterapii, Felinoterapii i Alpakoterapii, a także Zajęcia terapeutyczne z cyberrehabilitacji.

Dzięki środkom finansowym PFRON, na co dzień możemy realizować w naszych placówkach nowoczesną terapię, która ma fantastyczne działanie terapeutyczne w przypadku występowania wielu dysfunkcji, a systematyczne stawianie odpowiednio dobranych metod w terapii wpływa na poprawę funkcjonowania w codziennym życiu, poprawę zdrowia i jakości życia, stanu emocjonalnego oraz możliwość decydowania o sobie poprzez wykorzystanie cyber oka, co tworzy bardzo duże możliwości komunikacji z otoczeniem w przypadku osób ze sprzężoną niepełnosprawnością.