1
marta_187 / 21.03.2024

Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne "Jak uzyskać świadczenie wspierające"🙂
W ramach wspólnej inicjatywy z Panią Ewa Kowalska Przewodniczącą Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Słobódzkiego 28 w Świdnicy odbyło się bardzo owocne spotkanie.
Przewodnicząca Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności Pani Renata Marcinkowska wraz ze swoimi współpracowniczkami oraz Pani Barbara Monarcha - przedstawiciel świdnickiego ZUS, przedstawiły zasady i procedury dotyczące ubiegania się o świadczenie wspierające dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Odpowiedziały na szereg ważnych pytań, a co najważniejsze służyły praktyczną pomocą przy wypełnianiu wniosków i karty samooceny osoby niepełnosprawnej. Dziękujemy za przybycie i poprowadzenie spotkania w merytoryczny i przystępny sposób.
Wspólnie z Panią Renatą Marcinkowską ustaliłyśmy, że zorganizujemy w Świdnicy komisje, tak aby osoby niepełnosprawne nie musiały dojeżdżać do Wrocławia i mogły uczestniczyć w komisji weryfikującej tutaj na miejscu.🙂1